מי צריך אתר אינטרנט

האם יצא לכם פעם לחפש חנות פרחים ליד הבית? סוכן נדל"ן? מתכון לעוגת יומולדת? רציתם לברר את תחזית מזג האוויר?
מה הדרך הכי טובה ומהירה למצוא מידע? כן, יש את הדברים המיושנים האלה שקרויים דפי זהב וספרי בישול. אפשר גם לפתוח רדיו או עיתון. אך בימינו כשהאדם הממוצע מעוניין במוצר או שירות כלשהו או מבקש להתעדכן בכל נושא שלא יהיה הוא יושיט את ידו אל המקלדת וייוועץ בגוגל, המומחה שיודע הכל.
ואז מה? נגיד שגוגל במהירות הבזק מנפיק לך רשימה של חנויות פרחים בסביבה. לחלק מהן יש אתר אינטרנט ולחלק אין. סביר להניח שתעדיף את אלה שיש להם אתר. תפתח שניים-שלושה אתרים וכנראה שתתקשר לחנות שהאתר שלה מעוצב הכי יפה ומכיל הכי הרבה אינפורמציה.
ומתברר שאתה לא היחיד. בסקר צרכנים התבררו הנתונים הבאים:

% 0
מהצרכנים שופטים אמינות של עסק בהתאם לאתר האיטרנט שלו
% 0
מהצרכנים מחפשים עסקים דרך האינטרנט
% 0
מהצרכנים לא יבחרו בעסק שאין לו אתר אינטרנט

(לקוח מתוך סקר שנעשה בארה"ב ב-2018 https://www.bluecorona.com/blog/do-i-need-a-website).

אם כך מדוע לא לכל העסקים יש אתר?

להלן הסיבות הנפוצות שמתקבלות מבעלי עסקים ולמה כדאי להם לחשוב שוב:

🤔

העסק שלי קטן מדי, אין לי תקציב לזה.

אתר אינטרנט הוא כלי מספר אחת להגדלת העסק שלך. זה לא חייב להיות אתר גדול ומתוחכם מדי. מספיקים שניים שלושה עמודים שמסבירים מי אתם ואיך אפשר להגיע אליכם.

🤔

  יש לי מספיק לקוחות, אני לא מחפש עוד.

יש מצב שהלקוחות מבקשים להגיע אליכם אבל לא זוכרים את הכתובת או מספר הטלפון. יכול להיות שהם רק צריכים לדעת מה שעות הפתיחה שלכם. ואז מה הם עושים? נכון – שואלים את גוגל. אם הם לא יקבלו תשובה ברורה הם עלולים ללכת למקום אחר.

🤔

בתחום שלי אין צורך באתר אינטרנט, אני לא מתכוון לפתוח חנות מקוונת.

זאת כמובן טעות. הלקוחות עדיין צריכים למצוא אותך, ללמוד על העסק שלך ולדעת איך אפשר ליצור איתך קשר. את כל המטרות האלה משיג אתר אינטרנט.

🤔אני כבר נמצא באינסטגרם/פייסבוק/טוויטר.
זאת נקודה טובה וראויה להתייחסות יותר רחבה. המדיה החברתית היא כר פעולה להרבה עסקים קטנים ובצדק. קל מאד להקים ולהוסיף תוכן לחשבון וכל זה בחינם, את כל הפרטים כגון מיקום העסק ושעות פתיחה אפשר לפרסם גם שם, אין צורך להתעסק בעניינים משעממים כגון אבטחה ועידכונים ואפשר אפילו להיות בעלים של שם דומיין ולהפנות אותו באופן אוטומטי לחשבון המדיה. אז למה בכל זאת כדאי להיות בעלים של אתר משלכם? נתחיל מזה שעם חשבון ברשת חברתית אתם מחוייבים לכללים של מפעיל הרשת וגרוע מזה – כל המידע שפירסמתם מאוחסן בשרתים שלו. אם יום אחד הוא מחליט לחסום אתכם או לסגור את הרשת אז אתם בבעיה, ביחוד אם החשבון הזה הוא היצוג היחידי שלכם ברשת. ועוד דבר – בחשבון כזה השליטה שלכם על התוכן איננה מלאה למשל מודעות שיכולות לצוץ באמצע, תוכן התגובות של הקוראים ועוד. גם ההשפעה של העיצוב של העמוד שלכם היא מצומצמת ביותר. באתר הפרטי שלכם, לעומת זאת, השליטה שלכם היא מוחלטת. ברור שאתר אישי משדר רושם הרבה יותר מקצועי ורציני מחשבון רשת חברתית ואם בכוונתכם להפעיל חנות אינטרנטית ולמכור מוצרים אזי אין ספק שאתם צריכים אתר אינטרנט אישי. החדשות הטובות – יש הרבה פלטפורמות איתן תוכלו להקים אתר בסיסי בעלות לא גבוהה או אפילו בחינם (תמיד תוכלו לשדרג בהמשך).
Open sign

אז מי צריך אתר אינטרנט? כל בעל עסק שמבקש להגדיל את מספר הלקוחות שלו ולהיות ידידותי יותר ללקוחות הקיימים.